06. detsember 2015EDUCA 2016: Õpetaja 2.0 – uuendatud versioon

EDUCA on igal aastal jaanuarikuus toimuv Soome suurim kõigile haridusvald-kondadele suunatud mess. Messi programm on tihe ja huvitav. Seminaridel käsitletakse Soome hariduspoliitikat, kasvatusteaduse arengusuundi.
 Arutelud puudutavad muuhulgas järgmisi teemasid:
- Digitaliseeruv Soome – kõik on elektrooniline – vahendid, õpilastööd, keskkonnad
- „Hängime“ sotsiaalmeedias
- Rõõm töötada heaoluühiskonnas
- Mitmekultuurilisus – võimalus ja väljakutse

Profexpo OÜ, Helsingi Messikeskuse esindaja Eestis, pakub selgi korral ühe- ja kahepäevaseid messikülastuspakette. Lisainfo pakettidest on Profexpo kodulehel www.profexpo.ee/messukeskus.

Laupäeval, 30.1. toimub messikülastus koos teabehommikuga laeval. Reis toimub Viking XPRS laevaga. Teabeprogrammis esineb Merike Kesler Helsingis asuva MTÜ ARENDUSKESKUS OPINKIRJO vanemteadur, haridusala õpetus- ja treeningujuht. Tema töövaldkondadeks pedagoogikateadus, õppekavade arendus, õpetajate kõrgharidus ja täiendkoolitus. Esinemine on mõistagi eesti keeles. Teabeprogrammi teemad:
- koolisüsteem Soomes, lühiülevaade;
- õppekava ülesehitus ja Soome üleminek järgmisest aastast uuele õppekavale;
- tuleviku kooli jagatud juhtimise mudel: Koulumestari kooli näitel, kus kooli kollektiiv on jagatud juhtimistiimideks, tiimide ülesehitus ja ülesanded;
- mõningaid mõtteid õpilaste motiveerimisest õppetöös, tähelepanekute ja kogemuste põhjal: motivaatorid, motivatsiooni märkamine õpilases ja õpetajas, motivatsiooni liigid ja vormid.

Kahepäevane külastus. Reedel, 29.1. Väljumine Tallinnas kell 7:30 Tallinki laeval. Saabumisel Helsingisse külastatakse eestikeelse õppega Helsingi Latokartano Põhikooli. Koolis toimub sealse õpetaja poolt Soome kooli tutvustav eestikeelne esitlus. Ca 60 minutit. Edasi liigutakse messile. Messi on võimalik külastada nii reedel kui laupäeval – messipääse on mõlemaks päevaks. Ööbimine on kesklinnas Sokos Hotel Presidentti. Tagasisõit Tallinki laevaga, Helsingist väljumisega laupäeval, 30.1., kell 16:30, saabumine Tallinna 18.30.

Põhjaliku info reisivõimalustest leiate Profexpo kodulehelt või telefonil 626 1347.

Messikülastusreisi soovijatel palume teatada osavõtust hiljemalt 11. jaanuariks. Reisipakettide arv on mõistagi piiratud.

Info pakettide kohta leiate kodulehelt – www.profexpo.ee/messukeskus/educa.

Allikas:
Tiit Sarv, Profexpo OÜ kontakt
e-post info@profexpo.ee
www.profexpo.ee/messukeskus

EKJÜ missioon on olla koolijuhte ühendav organisatsioon, kes esindab koolijuhtide õigusi ja huve, tunneb vastutust Eesti rahva hariduse ja kultuuri säilimise eest ning on aktiivne partner koostöös teiste haridusühenduste ja koolipidajatega.

Et meiega ühendust võtta, kirjuta aadressil ekjy@ekjy.ee või helista numbril +372 5644949. Loe lähemalt ka ühenduse ajaloo kohta.

EKJÜ kuulub rahvusvahelisse organisatsiooni ESHA – European School Heads Association