17. november 2015Konverents "Hea kool kui väärtuspõhine kool"

Tartu Ülikooli eetikakeskusel on hea meel teada, anda, et alanud on registreerumine 8. väätuskasvatuse konverentsile. Selleaastase konverentsi fookuses on küsimus, kuidas kujundada ettevõtlikku eluhoiakut. Konverents "Hea kool kui väärtuspõhine kool. Kuidas kujundada ettevõtlikku eluhoiakut?" toimub 10.-11. detsembril 2015 Tartus Dorpati konverentsikeskuses (Turu 2).

Konverentsi kava ja registreerumisinfo on leitavad: 8. väärtuskasvatuse konverents
Konverents on mõeldud õpetajatele, koolide juhtkondadele, lasteaednikele, lapsevanematele, õpilastele, tugispetsialistidele, haridusvaldkonna töötajatele ja huvikeskustele.

Konverentsil juhime tähelepanu ettevõtlikule eluhoiakule ja sellele, kuidas saavad seda kujundada lasteaed, kool, kutsekool, ülikool ja ühiskond laiemalt. Arutleme, kas meie ühiskond tegelikult väärtustab ettevõtlikkust ja kuidas kasvatavad ettevõtlike noori haridusasutused. Uurime tööandjate ja töövahendajate arvamust, milliseid ettevõtliku eluhoiakuga seotud oskusi ja omadusi vajab tööturg, ning vahetame kogemusi, milliste praktiliste meetoditega on võimalik ettevõtlikku hoiakut kujundada.

Konverentsil esinevad Paula Kyrö, Tom Ravenscroft, Margit Sutrop, Halliki Harro-Loit, Jane Väli, Toomas Tamsar, Liisi Hansen, Märt Treier jpt.

Korraldavad TÜ eetikakeskus koostöös haridusprogrammiga "Ettevõtlik kool". Konverentsi toetavad Haridus ja Teadusministeerium, Tartu Ülikool, SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus ja Euroopa Regionaalarengu Fond.

Konverents toimub Haridus ja Teadusministeeriumi riikliku programmi "Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009-2013" jätkuprogrammi raames.

Lisainformatsioon: Mari-Liis Nummert, TÜ eetikakeskuse projektijuht, mari-liis.nummert@ut.ee, tel 5192 2019

Parimate soovidega
TÜ eetikakeskus
www.eetika.ee
Vaata ka www.eetika.ee

EKJÜ missioon on olla koolijuhte ühendav organisatsioon, kes esindab koolijuhtide õigusi ja huve, tunneb vastutust Eesti rahva hariduse ja kultuuri säilimise eest ning on aktiivne partner koostöös teiste haridusühenduste ja koolipidajatega.

Et meiega ühendust võtta, kirjuta aadressil ekjy@ekjy.ee või helista numbril +372 5644949. Loe lähemalt ka ühenduse ajaloo kohta.

EKJÜ kuulub rahvusvahelisse organisatsiooni ESHA – European School Heads Association